عصر ارتباط 15 ساله شد
telegram asreertebat instagram asreertebat facebook asreertebat lenzor asreertebat twitter asreertebat cloob asreertebat dornian asreertebat aparat asreertebat

اولین و پر تیراژترین هفته نامه ICT در ایران

سربرگ

10 سال پیش در چنین هفته ای

  • 07 فروردین 2017

    ‍‍‍10 سال پیش در چنین هفته ای، کلینیک تجارت الکترونیکی، مشکلات عمده در پیادهسازی تجارت الکترونیکی را دستهبندی کرد. مجری طرح کلینیک تجارت الکترونیکی در گزارشی به وزارت بازرگانی و دفتر توسعه تجارت الکترونیکی مشکلات پرداخت اینترنتی، نبود فرهنگ‌سازی جهت به‌کارگیری تجارت الکترونیکی در جامعه و نبود قوانین و مقررات لازم را از عمدهترین مشکلات پیادهسازی این نوع تجارت در کشور عنوان کرد. کلینیک تجارت الکترونیکی برای اولین بار در نمایشگاه الکامپ سال 85 در غرفه وزارت بازرگانی برگزار و هدف از برگزاری آن فرهنگ‌سازی مناسب برای پیادهسازی تجارت الکترونیکی عنوان شده بود. کلینیک تجارت الکترونیکی در آن دوره به حدود 100 نفر از مراجعه‌کنندگان خدمات مشاوره ارایه کرده، به سوالات 250 نفر پاسخ داده و همچنین سی‌دی آموزشی تجارت الکترونیکی به حدود یک هزار نفر از افراد ارایه کرد و شش جلسه کلاس آموزشی نیز برگزار کرد. 51 درصد از مراجعه‌کنندگان به کلینیک تجارت الکترونیکی اعلام کرده بودند که شرکت آنها سایت اینترنتی دارد، همچنین 93 درصد از افراد در محل کار خود از کامپیوتر و اینترنت برای مصارف کاری و تجاری استفاده میکردند.

    10 سال پیش در چنین هفتهای، شرکت مخابرات استانی ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات در خصوص تعرفه 7/44 تومانی ارتباط تلفن ثابت با اپراتور دوم تلفن همراه را نادیده گرفتند. تاخیر در تدوین قرارداد اینترکانکشن که باید توسط رگولاتوری انجام شود و نپذیرفتن ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات در خصوص تعرفه 7/44 تومانی ارتباط تلفن ثابت با اپراتور دوم تلفن همراه، زمینه سرپیچی شرکتهای مخابرات استانی برای سرپیچی از این تعرفه را فراهم آورد. مشترکان تلفن ثابت در صورت تماس با مشترکان اپراتور دوم تلفن همراه برخلاف دستورالعمل سازمان تنظیم مقررات باید مبلغ 70 تومان را بابت هر دقیقه مکالمه میپرداختند. این در حالی بود که رگولاتوری پس از تصویب تعرفههای اپراتور دوم تلفن همراه در کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ابلاغ آن به ایرانسل و شرکتهای تابعه مخابرات ایران اعلام کرده بود که در صورت تماس مشترکان تلفن ثابت با اپراتور دوم تلفن همراه به ازای هر دقیقه مکالمه 7/44 تومان دریافت میشد. تعیین و ابلاغ این میزان تعرفه برای ارتباط مشترکان تلفن ثابت یا تلفن همراه اپراتور دوم به همین دلیل صورت گرفته بود.
    کانال تلگرام هفته نامه عصر ارتباط